Vychytávky pro nové rodiče, aneb co na sociálních sítích neuvidíte


Po narození dítěte zavalí každého rodiče tsunami štěstí a lásky, která se znásobuje každým dotekem, gestem, pohledem, zavrněním či úsměvem. Máme přirozenou chuť říct a ukázat všem, že NAŠE dítě je to nejkrásnější a nejroztomilejší na světě (ostatně na co jiného bychom měli Instagram). Jenže každou mámu i tátu čekají i horší chvilky, o kterých se moc nemluví. Třeba když ve tři ráno v poslintané noční košili marně tišíte znovu a znovu vřískajícího tvorečka a přeskakujete hromadu plenek na podlaze. Hlad? Kolika? Prdíky? Co teď? Komu zavolat, aby vám, sakra, řekl, co máte dělat? Stejně se cítila matka tří synů Chelsea Hirschhorn, kterou napadlo založit firmu, jenž by čerstvým rodičům a jejich dětem toto náročné období života usnadnila. A tak vznikla značka Fridababy. Zatímco většina firem se věnuje těm „hezkým“ stránkám rodičovství, Fridababy ho ukazuje takové, jaké občas je… náročné, lepkavé a nevábné. Její produkty vám pomohou všechna tato úskalí překonat.

Jednou z nejčastějších příčin dětského nočního pláče bývá plynatost a kolika. Pro rychlou úlevu od těchto potíží je tu Fridababy Windi rektální rourka – jde o malou dutou trubičku vynalezenou lékaři, jež bezpečně a přirozeně odvádí přebytečné plyny pryč. Miminko přestane bolet bříško a může klidně usnout. Windi zavedete do zadečku dítěte (stejně jako teploměr) a počkáte několik vteřin, dokud neuslyšíte písknutí. Nemusíte se bát, že mu ublížíte – rourka je opatřena zarážkou, která vám nedovolí zavést trubičku hlouběji, než je třeba.

Rektální rourku ale můžete použít vždy jen jednou, opakované použití by mohlo způsobit infekci, a tak je třeba trubičku po aplikaci vyhodit (prodávají se v praktickém balení po 10 kusech).

Když používáte Windi, nemusíte miminku podávat kapky či jiné léčebné prostředky proti kolice. Pro svou účinnost a snadné použití si tuto šikovnou pomůcku oblíbily tisíce rodičů miminek po celém světě.

Druhým nejčastějším důvodem nočních nářků, tedy pokud má vaše miminko čistou plenku a plný žaludek, je zahleněný nos. Miminka neumí dýchat pusou a plný nos je pro ně velkým a otravným problémem. Že vaše děťátko trápí rýma poznáte podle toho, že má problémy se sáním mléka, nemůže spát, lehce chrčí a případně kýchá. Nejdůležitějším, co musíte v takové chvíli udělat, je udržet čistý nos. K tomu vám pomůže nosní odsávačka NoseFrida navržená a doporučovaná švédskými pediatry. Používá se velmi snadno. Nejdříve navlhčíte nosní sliznici sprejem z přírodní soli a vody, poté přiložíte větší trubičku odsávačky k nosní dírce dítěte (nikdy ji nestrkejte dovnitř!) a pomocí červeného náustku odsajete hleny. Na rozdíl od běžných ústních odsávaček obsahuje NoseFrida jednorázový filtr, který zabraňuje přenosu hlenu a bakterií. Po každém použití je potřeba odsávačku omýt, vydesinfikovat a vyměnit filtr. Hygienické filtry pořídíte v balení po 20 ks. Vašemu dítěti se možná nebude odsávání hlenů líbit, ale je to jediná cesta, jak mu rychle a bezpečně ulevit a pomoci mu v klidu usnout.

Při rýmě se také doporučuje naklonit postýlku, aby mělo dítě zvýšenou hlavu a zbytečně v místnosti nepřetápět.

Skvělý je také zvlhčovač vzduchu – aroma difuzér s kapkou tea tree oleje. Dítěti se bude lépe dýchat.